Ayakkabı Bağcığına Bile Benzettiler! Napolyon’un Müzede Sergilenen Cinsel Organına Bilim İnsanları Ne Diyor?

Fransa’ya önderlik eden Napolyon Bonapart, o zamanın politikasında radikal değişiklikler yapmıştır. 1821 yılında hayatını kaybeden Napolyon’un otopsi sonrası hayati organlarıyla birlikte penisinin de bir rahip tarafından çalındığı iddia ediliyor. Bir süre müzede sergilendikten sonra açık artırmada satılan Napolyon’un penisine bilim insanları ne diyor? Gelin beraber bakalım… ? 

Kaynaklar: 1-2

Fransa’ya önderlik eden Napolyon Bonapart, Avrupa’yı derinden etkilemesinin yanı sıra girdiği savaşlardan birçoğunu da kazanmış bir komutandır.

Askeri dehasının yanı sıra diğer ülkelerin politikalarında da sıkça yer alan Napolyon, tarihi kaynaklara göre 5 Mayıs 1821 yılında hayatını kaybetti.

Ölümünden sonra otopsi yapılan Napolyon’un kalbi, midesi ve penisiyle birlikte birçok hayati organı alındı.

Not: Görsel temsilidir.

Doktorlar bu organları eskize döktüler. Hatta Korsikalı bir doktor kaşla göz arasında Napolyon’un kaburgasından iki küçük parça aldığını da iddia ediyor.

Napolyon’un bu parçasıyla birlikte diğer parçaların sözde bir İtalya rahibin eline geçtiği düşünülüyor. Penisi de dahil.

“Mumyalanmış bir tendon” olarak kayıtlara geçen Napolyon’un penisi 1927 yılında New York’ta bir müzede sergilenmeye başladı.

Time dergisindeki bir gazeteci bu müzenin sergisine katıldı ve penis olduğu iddia edilen bu parçayı “eskimiş bir ayakkabı bağcığına” benzetti.

Başka bir gazete ise bunu ‘buruşuk yılan balığına’ benzetti.

1977 yılında ürolog John J. Lattimer, Napolyon’un penisi olarak gündeme gelen bu organı açık artırmada satın aldı ve bunun gerçekten bir penis olduğunu doğruladı.

“Penisin iç yapısı mükemmel. Üniversitede röntgenler çektik ve muayeneler yaptık. Çok küçük ama gayet sağlıklı.”

Ayrıca başarılı ürolog bu eseri adeta bir tarihi hazine görüyor. Şu ana kadar sadece 10 kişinin görmesine izin verdiği penisin fotoğraflanmasına ya da kayda alınmasına da izin vermediği biliniyor.

İngiliz kökenli Channel 4’ün sunucusu Mark Evans ise çok farklı bir şekilde eleştiriyor Napolyon’un penisini.

“Chihuahua köpeğinden tutun da balina penisine kadar birçok şey gördüm. Bu gerçekten buruş buruş.”

“Buruşmuş bir penisin başarıdan daha çok ilgi görmesi gerçekten çok garip.”

Ne diyebiliriz ki… Yorum sizde!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir