Erdoğan, AK Parti’nin seçim beyannamesini açıklıyor: 14 Mayıs’ta sandıkları patlatacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı’nda konuşuyor. Toplantı öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan, “14 Mayıs’ta sandıkları patlatacak, yeni dönemin müjdelerini vereceğiz” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

GURUR DUYUYORUM: Sevginiz, coşkunuz ülkemize ve milletimize hizmet için çarpan kalpleriniz, düşmana korku salan Aslan yürekleriniz için her birinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Bugün bu salonda Sultan Alpaslan’ın Malazgirt’teki vakur duruşundan, Fatih’in İstanbul’u alarak çağ açıp çağ kapatan fethinden, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetimizin heyecanından, rahmetli Özal’ın Türkiye’ye çağ atlatma sözünden rahmetli Türkeş’in Türk milletinin ayakta kalması için verdiği mücadeleden…

Kardeşlerim AK Parti’nin 21 yıldır gerçekleştirdiği demokrasi ve kalkınma atılımlarından ilhamını bu topraklara bu millete dair hayırlı olan ne varsa ondan alan siz dava ve yol arkadaşlarımla birlikte olmaktan gurur duyuyorum. Yine bir 14 Mayıs arifesinde 1950’deki inanç ve iradeyle bir kez daha “Yeter söz milletin demek” Bizim yeter dememiz Bay Bay Kemal’in “yeter” demesine benzemez.

TÜRKİYE YÜZYILI’NIN KAPISINI ARALAMAK İÇİN BURADAYIZ: Darbeciler süngüleriyle bu ateşi söndürmeyi başaramadı. Küresel emperyalistlerin içerdeki ve dışardaki tetikçilerin hoyratlıkları bu ateşi söndürmeyi başaramadı. Hamd olsun milletimiz her seferinde iradesine sahip çıktı yönünü aydınlık geleceğine çevirdi. AK Parti son 21 yıldaki temsilcisi olarak milletimizle gönül gönüle tarihi demokrasi ve kalkınma mücadelesi gösteriyor. 2002 seçimlerine ne dedik o zaman, “Tek başına iş başına” Milletimiz bizi tek başımıza iktidara getirdi. 2007 seçimlerine “durmak yok yola devam” diyerek gittik.

TÜRKİYE YÜZYILI: 2015 seçimlerine, “Sen ben yok, Türkiye var” diyerek gittik. Türkiye’yi yanımızda bulduk. 2018 seçimkerine “vakit Türkiye vakti” diyerek gittik. Bugün de Türkiye Yüzyılı için “doğru adımlar” diyerek bir kez daha milletimizin huzurundayız.

Türkiye Yüzyılı’nın kapısını aralamak için buradayız. AK Parti’nin 14 Mayıs’ta milletimizin huzuruna çıkacak kadrosu olarak ahdimizi yenilemek için bir aradayız. İzmir bu defa ben inanıyorum ki sandıklardan bir başka çıkacak.

KALBİ BİZİMLE ATAN HER KARDEŞİMİZ BU ÜLKENİN BİR PARÇASIDIR: Bu yürüyüşün gücünü son 21 yılda ülkemize kazandırdığımız eser ve hizmetlerden alıyoruz. Türkiye Yüzyılı sadece bizim eğil İslam aleminden Türk dünyasına tüm dostlarımızın tüm insanlığın vizyonudur. Şu anda 14 Mayıs’ı siz zannediyor musunuz sadece Türkiye takip ediyor. Tüm İslam dünyası 14 Mayıs’ı takip ediyor. Ve İslam dünyasının bu heyecanını bu kadro aynen paylaşacak. Kalbi bizimle atan her kardeşimiz bu ülkenin bir parçasıdır.

Eğer şu ramazanda bakıyorsunuz İslam dünyasından bir ülke 200 ton hurma gönderiyor. Deprem bölgesine. Niçin oradaki depremzede kardeşlerimiz iftarlarını hurma açsın diye. Bir bakıyorsunuz diğeri 100 ton gönderiyor. Bu bir yaklaşımın ifadesidir. Bu “depremzede kardeşlerimizi yalnız bırakamayız” demektir. Hem maddi hem akdi yanımızda yer aldırlar. İşte Türkiye de bu kardeşleriyle beraber bu yolda yürüdü.

ALTYAPIMIZA GÜVENİYORUZ: Yaşadığımız her saldırı her felaket her acı birliğimizi daha çok sıkılaştırmamız, kardeşliğimizi daha da güçlendirmemiz gerektiğini gösteriyor. Biz altyapımıza güvenliğimiz her şeyimizle ayaklarımızın üzerinde duracağız. Ancak bunun ardından bize uzatılan elleri tutabiliriz. Çünkü canımızla kanımızla, alın terimizle kendimize vatan yaptığımı bu coğrafya bugün de dünyanın göz diktiği bir yerdir. Bu coğrafyanın bedeli güçlü olmak, güçlü kalmaktır.

Yaşadığımız her sınama gibi deprem afetleri karşısında da aynı yaklaşımla hareket ediyoruz. Ülkemizin bir köşesindeki insanlarımız evleri başlarına yıkılmışken diğer başka insanımız hayatında hiçbir şey olmamış gibi sürdüremez. Deprem haberinin ardından her şehrimiz her insanımız mağdurların imdadına koşmak için seferber oldu. Devletimiz de şartların zorluğunu kısa sürede aşarak tüm gücü, kurumları, imkanlarıyla deprem bölgesinde vaziyet aldı. Bu tablo devletin milleti için varolduğu gerçeğini her insanımız kalbinde yeniden işledi.

AK Parti olarak karşılaştığımız her meseleyi önce insan bakışıyla değerlendiriyor, hareket tarzımızı ona göre yapıyoruz. AK Parti’yi farklı kılan da bu vasıflarıdır. Partimiz kuruluşu, üye sayısı iktidar süresi, icraatı gibi bu tür unsurlarla dünyanın en büyük sivil teşkilleri arasında yer alıyor. Dünya sürekli yeni meydan okumalarla kendine yön ararken Türkiye AK Parti’nin kurumsal tecrübesi ve bizim siyasi liderliğimiz sayesinde herkesten bir adım öne geçme şansını yakalamıştır.

Her şeyden önce AK Parti klasik manada bir parti olmasının ötesinde, hayal sahibi, vizyon sahibi, vicdan sahibi bir harekettir. Partimiz bu vasfıyla milletimizin son 2 asırdır en önemli arayışında en önemli toplanma yeridir. Şu an yaklaşık 12 milyon üyeye sahip başka bir parti ülkede yok. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir