AKP’nin İstanbul adayı Kurum hakkında İngiliz medyası o detaya dikkat çekti

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesinde dün AKP, birçok kentteki adaylarını açıkladı…

Eski bakanlardan Murat Kurum, AKP’nin İstanbul belediye başkanı adayı olarak ilan edilirken uluslararası medya kuruluşu Reuters da dikkat çekici bir haberle gelişmeyi duyurdu.

Reuters muhabirleri, “Kurum, 2019’da belediye başkanı seçilerek İstanbul’da AKP ve İslamcı seleflerinin 25 yıllık iktidarına son veren ana muhalefet partisi CHP’den Ekrem İmamoğlu’na karşı yarışacak. Geçtiğimiz Mayıs ayında Erdoğan’ın yeniden cumhurbaşkanı seçilmesi ve AKP ile milliyetçi müttefiklerinin parlamento seçimlerinde çoğunluğu elde etmesi, 31 Mart’ta ülke genelinde yapılacak belediye seçimlerinde muhalefetin karşılaşacağı zorlukları gözler önüne seriyor” yorumunu yaptı.

47 yaşındaki Kurum’un geçen yıla kadar Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak görev yaptığını ve geçen yılki seçimlerden sonra bu pozisyonu bıraktığını hatırlatan Reuters bir detayı öne çıkardı. Haberde, “Kurum, geçtiğimiz Şubat ayında Türkiye’nin güneyini sarsan ve 50.000’den fazla insanın ölümüne neden olan yıkıcı depremlere hükümetin verdiği tepkinin en önde gelen isimlerinden biriydi” hatırlatmasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir