Cinayet davası sırasında 500’den fazla mesaj gönderen hakim istifa etti

ABD’nin Oklahoma eyaletinde, 2 yaşındaki bir çocuğun öldürülmesiyle ilgili cinayet davası sırasında yüzlerce mesaj attığı ortaya çıkan hakim istifa etti. Traci Soderstrom’un, nezaret ettiği duruşmalar sırasında oturduğu kürsüsünden en az 500 mesaj attığı belirlendi.

Savcılarla alay eden ’emojili’ mesajlar gönderdiği de tespit edilen Soderstrom, görevinden ayrıldı. Soderstrom, yerel medya ile paylaştığı istifa mektubunda, “Anayasa’yı adil, tarafsız ve etkili bir şekilde koruyacağıma söz verdim ve bunu yaptığıma inanıyorum. Ancak insan olduğum için ben de bocaladım” ifadelerini kullandı.

Soderstrom, kız arkadaşının 2 yaşındaki oğlunu öldürme suçlamasıyla 2018’den bu yana yargılanan Khristian Tyler Martzall’ın davasına nezaret ediyordu. Braxton Danker isimli çocuğun cesedinde, kırık kemikler ve açık yaralar bulunmuştu. Martzall’ın duruşmasında ifade veren Braxton’ın annesi Judith Danker, cinayetle suçlandıktan sonra 2019 yılında savcılar ile anlaşmış ve ‘çocuk istismarına izin vermek veya olanak sağlamak’ suçundan 25 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir