Gökten gizemli cisimler yağdı. Vatandaşlar tek tek elleriyle topladı

Muş, son günlerde etkisini artıran sağanak yağışın yanı sıra dolu ile beraber bilinmeyen ve erimeyen cisimlerde yağdı. Kızılağaç Beldesinde etkisini gösteren yağmur, kısa süre içerisinde doluya dönüştü.

Fakat bu esnada dolunun arasına karışan ve yere düştüğünde erimeyen garip cisimler dikkat çekti.

Sabah uyandıklarında evin etrafında erimeyen farklı cisimler olduğunu fark eden vatandaşlar neye uğradığını şaşırdı. Vatandaşlar, bu olayın uzmanlar tarafından incelenmesini istedi.

Etkili olan yağışlardan sonra dolu ile beraber tanımlanmayan cisimlerin de yağdığını ifade eden Nimet Tekin isimli vatandaş, geçen sabah uyandıklarında evin etrafında doluya benzer cisimler gördüklerini, başta dolu sandıklarını fakat dikkatli baktıklarında dolu olmadığını anladıklarını, çocuklarla beraber cisimleri toplamaya başladıklarını, cisimlerin doluya benzediğini ama yabancı bir cisim olduğunu bunun incelenmesini istediklerini ifade etti.

Muş’a plastik dolunun yağdığını ifade eden Abdullah Tekin ise, akşama doğru dolu yağışının etkili olduğunu ondan sonra doluya benzer cisimler bulduklarını, bu cisimlerin doluya benzediğini, ancak doludan farklı olarak erimediğini tespit ettiklerini ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir