İsrail’in Gazze saldırıları 130. gününde de sürüyor…

Filistin resmi ajansı WAFA’da yer alan habere göre, İsrail ordusu, Gazze Şeridi’ni zorla aç ve susuz bırakarak insani felakete neden olan saldırılarını 130. gününde de sürdürdü. Sağlık kaynakları, Gazze’nin orta kesimindeki Nuseyrat Mülteci Kampı’nın savaş uçaklarıyla hedef alındığını ve saldırıda 5 kişinin hayatını kaybettiğini, birçok kişinin yaralandığını aktardı.

Gazze’nin güneyindeki Refah kentinin El-Berazil Mahallesi’nde gerçekleştirilen hava saldırısında ise 1 çocuğun yaşamını yitirdiği, 4 kişinin yaralandığı belirtildi. Han Yunus kentinin doğu ve batı bölgelerine de topçu saldırıları düzenlendiği ifade edilirken, Han Yunus’taki Nasır Hastanesi’nde elektrik kesintisinin yaşandığı kaydedildi. Ayrıca, Gazze Şeridi’nin merkezindeki El-Megazi Mülteci Kampı’nın da bombalandığı ve saldırıda yaralananlar olduğu bilgisi paylaşıldı.

Geçtiğimiz günlerde ise Gazze Şeridi’nin güneyinde bulunan Han Yunus kentindeki Nasır Hastanesi’nde İsrailli keskin nişancıların açtığı ateş sonucu 7 kişinin hayatını kaybettiği ve 14 kişinin yaralandığı aktarılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir