İşte Mehmet Ali Erbil’in bahsettiği o ev! “Değeri 10 milyon dolar” demişti

Ünlü sunucu ve şovmen Mehmet Ali Erbil, geçtiğimiz hafta YouTube’da yayınlanan ‘Bak Burası Çok Önemli’ programına konuk olmuştu. 50 yıldır televizyon starı olduğunu ve Acun Ilıcalı gibi hızla yükselip kanal sahibi ya da uçağı olmadığını söyleyen Erbil, ünlü ismin servetini sorgulamıştı.

Şovmen, “Acun elinde mikrofonla benden yarım saat röportaj alabilmek için kapımda bir saat bekliyordu. Birkaç yıl içinde iki tane ulusal kanal, bir dijital platform, İngiltere’de iki futbol takımı, iki özel uçak, sayısını bilmediğimiz tekneleri… Ben 50 yıldır televizyon starıyım, ne bir kanalım var ne bir uçağım var. Artık bunu kamuoyuna sunuyorum. Para aklamaya gelirse, 300 eurom vardı, Almanya’da akladım da geldim” şeklinde konuşmuştu.

“OTURDUĞUM EV TOPLASAN 10 MİLYON EDER”

Ilıcalı’ya yönelik sözlerini devam ettiren Erbil, şu ifadeleri kullanmıştı:Acun bana iş vermeye mecbur değil. Ben başarılarımı ispatlamış biriyim. Haftanın beş günü Çarkıfelek birinci oluyordu. Benim korkacak bir şeyim yok, 50 yıldır devlete vergisini veren insanım. Sanatçılar arasında vergi rekortmeni olmuşluğum var. Kazandığım her şey ortada. Şu anda oturduğum ev bile toplasan 10 milyon eder. Eşlerime verdiğim evlerin toplamı da 10 milyon dolardır. Hiçbir zaman kumarda varımı yoğumu yitirmedim. Çoluğumun çocuğumun geleceklerini garantiye aldım. Ben hiç çalışmasam da çocuklarıma, torunlarıma yetecek kadar servetim var.

KIZI 11 YIL ÖNCE PAYLAŞMIŞ!

Ünlü şovmenin bu açıklaması sonrası merak edilen evinin fotoğrafları bulundu. Mehmet Ali Erbil’in Muhsine Şehnaz Kamiloğlu ile evliliğinden dünyaya gelen kızı Sezin Erbil Yazgan’ın, yıllar önce hazırladığı bir blogda babasının evinin fotoğraflarını paylaştığı ortaya çıktı.

Erbil’in “10 milyon değerinde” dediği evinin karelerini “Canım babama çekim yapmama izin verdiği için teşekkür ediyorum. Doğum günün kutlu olsun canım babam, ilk aşkım….” notuyla paylaşan Sezin, evin her köşesini gezip tüm ayrıntılarını mercek altına almış.

“EVİN HER BÖLÜMÜNMÜ AYRI AYRI KOYDUM SİZLER İÇİN”

Sezin Erbil’in 8 Şubat 2012 tarihli blog yazısında şu ifadeler yer aldı:Salon geniş olduğu için aynı karede fotoğraflayamadım. Ama her bölümü ayrı ayrı koydum sizler için. Salondaki aksesuarları diğer yazımda paylaşacağım. Evin geri kalan yerleri ve çok özel görüntüleri de önümüzdeki günlerde buradan takip edebilirsiniz. Salon 4 ayrı bölümden oluşuyor. Babamın salonunda iki ayrı oturma bölümü bulunuyor, bir tanesi şöminenin önünde, diğeri de daha çok kişinin oturabilmesi için dizayn edilmiş.

Üçüncü bölüm yemek bölümü; bu bölümde, diğer yerlerden ayna kaplı bir duvar ile ayrılmış. Son bölüm ise kütüphane ve çalışma masasından oluşuyor. Diğer iki oturma bölümü ise birbirlerinden camdan oluşan bir bar ile ayrılmış. Evin genelinde taşıyıcı olarak kullanılan sütunlar özel olarak bir malzeme ile kaplanıp, içlerine fotoğraflar yerleştirilmiş. Bana en çok bu sütunlar sorulduğu için bol bol resimlerini paylaştım. Ayrıca büfenin arkasında ve yemek masasının üzerindeki avizenin olduğu tavanda da duvar kağıdı kullanılmış. Tavanlar ise özel bir boya ile boyatılmış. Aşağıda iki ayrı oturma bölümünü birlikte görüntülemeye çalıştım.

“Bu bölüm; daha fazla kişi oturabilsin diye iki oturma grubundan oluşuyor. Evde oturma gruplarının altında kullanılan halıları; babam kendi zevkine uygun olarak kendisi satın aldı. Şöminenin önünde olduğu için çok uzun, deri ve rahat bir divan kullanılmış. Bu divanın önündeki sehpa ise değişik tarzı ile benim favorilerimden biri. Yemek bölümü ile oturma gruplarını birbirlerinden ayıran ayna kaplı duvar. İki ayrı oturma grubunu birbirinden ayıran camdan yapılmış olan barı görüyorsunuz.””SÜTUNLARDA BABAMIN VE ÇOCUKLARININ FOTOĞRAFLARI BULUNUYOR”Burasıda yemek bölümü. Burada da iki tane büfe ve yemek masası bulunuyor. Üzerinde ayna olan büfede yemek takımları bulunuyor, diğerinde ise babamın ödülleri ve fotoğraflar var. Dikkat çeken bir başka ayrıntı ise avizenin olduğu tavandaki duvar kağıdı. Büfenin arkasında da duvar kağıdı kullanılmış. Büfenin önündeki kapak sağa sola çekilerek hareket ettirilebiliyor. Çok merak edilen sütunlar… Aslında dikdörtgen olan sütunlar; yuvarlak şekilde kaplanmış ve içlerine fotoğraflar yapıştırılarak kullanılmış. Sütunlar bana çok sorulduğu için yakından çekip, bol bol fotoğraf koymak istedim. Bu sütunlarda babamın gençlik fotoğrafları, oynadığı filmlerde çekilmiş fotoğraflar, benim düğün fotoğraflarım, kardeşlerimin fotoğrafları ve dedemin oynadığı filmlerden görüntüler bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir