Köşe yazarları Kurultay’ı yazdı… Kılıçdaroğlu’nu öven tek cümle yok

Halk TV yazarı Mehmet Tezkan, “CHP delegeleri yenilen gitsin dönemini başlattı. İster istemez bu virüs öteki partilere de girecek… Öteki partilerin üyelerinin de kanı kaynayacak…” derken bir başka Halk TV yazarı İsmail Küçükkaya ise “İktidar CHP’deki bu değişimden hiç memnun olmadı. Yeni bir oyun kurmak zorundalar. Türkiye’de siyaset değişiyor. İktidar/muhalefet dengesi (dengesizliği) bozuldu.” Satırlarına yer verdi.

Halk TV yazarı Fikret Bila ise seçim yenilgisinden sonra CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevinden çekilmesi ve partiyi kurultaya götürmesi talebinin yüksek olduğunun altını çizerek “38. Kurultay’ın sonuçları CHP tabanında değişim isteğinin ne kadar güçlü olduğunu ortaya çıkardı.” satırlarına yer verdi.

Hürriyet’ten Ahmet Hakan, Kılıçdaroğlu için “Ardından iyi bir şey söylenmesin diye ne gerekiyorsa yaptı” derken bir diğer Hürriyet yazarı Yalçın Bayer ise “Kılıçdaroğlu’nun karizmasını Sabri Ergül çizdi” ifadelerini kullandı.

“KILIÇDAROĞLU ETKİSİ NEDENİYLE SANDIĞA GİTMEYECEKLER SEÇİMLERE ASILACAK”

Abdulkadir Selvi ise şunları yazdı:

“Her değişim yeni bir umut demektir. ‘Kılıçdaroğlu ile seçim kazanmamız mümkün değil’ duygusuna kapılan CHP tabanı, Özgür Özel’le birlikte yeniden umutlandı.

Kılıçdaroğlu etkisi nedeniyle seçimlerde sandığa gitmeyeceği söylenen CHP seçmeni, yeni bir heyecanla seçimlere asılacak demektir. Bu demokrasi adına bir kazanımdır. Seçmen Özgür Özel’e bir kredi açar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir