Sicilya mafyasına ortak operasyon: 17 gözaltı

İtalya ve ABD polisinin ortak yürüttüğü bir operasyon kapsamında mafya üyesi oldukları şüphesiyle İtalya’da yedi, ABD’de 10 kişi gözaltına alındı.

Reuters haber ajansının aktardığına göre, konuyla ilgili açıklama yapan İtalya polisi, iki yıldır devam eden soruşturmanın New York’taki Gambino ailesini ve Sicilya’daki bazı kollarını hedef aldığını belirtti. Polisten yapılan açıklamada, soruşturmanın ‘New York ve Sicilya’daki mafya üyeleri arasında var olan ilişkinin sağlamlığını ve Amerikalıların Sicilya Cosa Nostra’daki örgütsel işlere olan ilgisini ortaya çıkardığı’ ifade edildi.

ŞANTAJ, HARAÇ, KUNDAKLAMA…

Gambino ailesi, ABD’nin New York kentindeki beş tarihi İtalyan-Amerikan mafya ailelerinden biri. Daha önce aile üyelerine yöneltilen suçlamalar arasında cinayet, tefecilik ve yasadışı uyuşturucu dağıtımı gibi suçlar bulunuyor.

İtalya polisi, gözaltına alınan İtalyan şüphelilere mafya bağlantısı ve diğer ilgili suçlamalar yöneltildiğini, ABD’de gözaltına alınan şüphelilerin ise mafya bağlantısı, şantaj ve haraç, kundaklama, komplo ve ihaleye fesat karıştırma suçlamalarıyla karşı karşıya olduğunu belirtti. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir